fbpx
Home / Blog IT Powers / Wykorzystanie sztucznej inteligencji w IT

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w IT

 

Sztuczna inteligencja już dawno nie należy do sfery science fiction. Firmy z całego świata zajmują się obecnie wdrażaniem bądź planowaniem wdrożenia innowacyjnych technologii.

USA, Rosja i Chiny prześcigają się w coraz to nowszych metodach wykorzystania sztucznej inteligencji dla usprawnienia rozmaitych procesów.

Większość banków chce wdrożyć sztuczną inteligencję do swoich systemów na najbliższe lata, ochrona zdrowia stosuje automatyczną rejestracje online dla pacjentów.

Ubezpieczenia i komunikacja potrzebują sztucznej inteligencji do podniesienia bezpieczeństwa w swoich systemach. Przyjrzyjmy się trzem dobrze znanym przykładom wykorzystania SI w branży IT:

  • Asystenci głosowi – Siri, Google Assistant, Alexa i Cortana to cztery najważniejsze sztuczne inteligencje. Asystenci coraz lepiej radzą sobie z rozpoznawaniem głosu i wykonywaniem poleceń,
  • Obsługa klienta – korzystanie z pomocy chatbotów odpowiadających za wsparcie i obsługę klienta,
  • Rekomendacje – od muzyki, przez zakupy, aż po filmiki na YouTubie

Sztuczna inteligencja i jej wpływ na zmiany

Wpływ SI stale rośnie, a potencjał zmian, jakie niesie wykorzystanie takich rozwiązań w branży IT, jest olbrzymi. Firmy stosujące inteligentne algorytmy mogą wygryźć konkurencję (Uber, który wykorzystuje SI do optymalizacji taryf, tras dojazdów i rozmieszczenia aut).

Wdrażanie wirtualnych asystentów, technologii rozpoznawania i przetwarzania języka pozwala wygenerować większe zyski.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Zapraszamy do kontaktu office@itpowers.pl

Wejdź na naszą stronę https://itpowers.pl
Show Buttons
Hide Buttons