fbpx
Home / Blog IT Powers / Monitoring IT – kontrola systemów

Monitoring IT – kontrola systemów

Od wdrożonych regulacji i wykorzystywanych (płatnych lub darmowych) narzędzi zależy ciągłość pracy firmowych systemów informatycznych. A, jak wiadomo, przerwanie owej ciągłości to koszmar właścicieli firm i nieustanna groźba finansowych start.

Kontrola infrastruktury

W pracy administratora musi nadejść taki moment, że ciągłe nadzorowanie wirtualnej infrastruktury, nałogowe przeglądanie logów serwerów i regularne kontrole dostępności urządzeń sieciowych stają się nie tyle męczące, co nieefektywne i niewystarczające. Aby zautomatyzować czynności administracyjne, zaoszczędzić sporo czasu, a przy tym poszerzyć swoją kontrolę nad systemami, konieczny jest usystematyzowany monitoring IT.

Monitoring 24/7

Narzędzia i aplikacje do monitoringu IT generują bardzo szczegółowe raporty na temat dostępności, bezpieczeństwa i wszelkich zdarzeń zachodzących w ramach monitorowanych systemów. Najczęściej możliwe jest przeglądanie zarówno bieżących, jak i historycznych raportów i powiadomień; ciekawą funkcją jest także generowanie raportów cyklicznych.

Awarie

Gdy pojawi się awaria lub inne niepokojące zdarzenie – od razu zostanie wysłane powiadomienie. Z obsługą takich narzędzi poradzi sobie nie tylko wykwalifikowany administrator sieci, ale też członkowie zarządu czy kadry kierowniczej. Śledzenie historii powiadomień pozwala na łatwiejsze zaobserwowanie eskalacji lub alarmujących nieprawidłowości.

Kontrola nad wszystkimi systemami IT

Monitoring IT to bardzo szerokie pojęcie, pod którym kryje się stała kontrola nad wszystkimi elementami technologii informacyjnej. Narzędzia i aplikacje nie tylko powiadamiają o zagrożeniach czy ewentualnych awariach, ale też pozwalają poszerzyć wiedzę o firmowych systemach informatycznych, a dzięki temu je zoptymalizować.

Monitoring IT obejmuje

  • kontrolę urządzeń sieciowych,
  • serwerów,
  • usług,
  • procesów,
  • poszczególnych aplikacji,

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Zapraszamy do kontaktu office@itpowers.pl

Wejdź na naszą stronę https://itpowers.pl


Show Buttons
Hide Buttons