fbpx
Home / Blog IT Powers / Narzędzia Business Intelligence w nowoczesnych przedsiębiorstwach

Narzędzia Business Intelligence w nowoczesnych przedsiębiorstwach

Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od tego w jakim sektorze gospodarki działa, musi być przygotowane na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań. Tylko dzięki nim, możliwy jest systematyczny rozwój firmy, która będzie dysponowała narzędziami poprawiającymi jej wyniki. Dlatego też, tak ważne jest zrozumienie potrzeby zastosowanie narzędzi Business Intelligence (BI) w przedsiębiorstwie. Z ich pomocą, przepełnione bazy danych, mogą zostać w końcu w pełni wykorzystane w procesach podejmowania decyzji, dotyczących kolejnych działań firmy.

Rodzaje systemów BI

Dzięki systemom BI możemy łatwo i szybko zoptymalizować nasze decyzje biznesowe. Praktyczne zastosowanie takich narzędzi w przedsiębiorstwie obejmuje trzy najważniejsze obszary:

  • raportowanie – polegające na formatowaniu danych, na przykład w postaci tabelarycznej oraz histogramów;
  • zarządzanie wydajnością – dotyczące analizy wszystkich ważnych wskaźników biznesowych;
  • analiza – obejmująca poszukiwanie odpowiedzi na pytania sprecyzowane dla danego systemu. Jest to proces podobny do zapytań w systemach bazodanowych, które opierają się na języku SQL;

Narzędzia BI

Każde przedsiębiorstwo, ze względu na swoją specyfikę potrzebuje nieco innych narzędzi BI, które w najlepszy możliwy sposób usprawnią podejmowane w niej decyzje. Na szczęście, liczba dostępnych rozwiązań jest dziś dość duża i wciąż rośnie. Jakie narzędzia cieszą się jednak największą popularnością? Zdecydowanie warto tutaj wymienić chociażby stworzony przez Microsoft Power BI, które jest oprogramowaniem self-service. Umożliwia ono tworzenie raportów i kokpitów menadżerskich, które można wyświetlać z dowolnego miejsca na urządzeniu. Niezwykle wygodne i popularne są w naszym kraju rozwiązania proponowane nam przez Qlik, takie jak Qlik Sense czy Qlik View. Ale niesłabnącym, wydawać by się mogło zainteresowaniem cieszy się także Tableau, czyli narzędzie typu Data Discovery. Tak jak wspomniano powyżej, w każdym przypadku należy jednak skrupulatnie przemyśleć to jakie potrzeby ma dana firm i na tej podstawie wybrać dla niej najlepsze narzędzie BI.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Zapraszamy do kontaktu office@itpowers.pl

Wejdź na naszą stronę https://itpowers.pl


Show Buttons
Hide Buttons