fbpx
Home / Blog IT Powers / Ciemne strony internetu

Ciemne strony internetu

Internet

jest bez wątpienia wielkim odkryciem, które bardzo ułatwia nam codziennie życie. Zaczynamy zapominać o drukowaniu dokumentów i noszeniu ich ze sobą bo wiele rzeczy możemy już załatwić na odległość.

Fakt, że coraz więcej osób ma dostęp do sieci w telefonie sprawia, że podpieramy się Internetem gdy chcemy sprawdzić pogodę, rozkład jazdy i wiele innych. Bardzo ułatwia nam on także komunikowanie się z innymi ludźmi.

Należy jednak zauważyć, że internet posiada wiele ciemnych stron. Przede wszystkim jest on bardzo uzależniający. W sieci można spędzać wiele godzin dziennie jednak nie zawsze będzie to czas dobrze spożytkowany. Zbytnie uzależnienie od sieci sprawia, że często kontakty towarzyskie ograniczają się jedynie do tych wirtualnych przez co zanikają prawdziwe więzi. W sieci oprócz treści wartościowych znajdziemy wiele portali tzw. śmieciowych. Na największych portalach nie brakuje artykułów o niskiej wartości, które jednak mają chwytliwe tytuły zachęcające do kliknięcia. Bardzo denerwujące są także wszechobecne nachalne reklamy oraz spam w skrzynkach pocztowych.


Show Buttons
Hide Buttons