fbpx
Home / Blog IT Powers / Narzędzia Business Intelligence – ogromne korzyści dla firmy

Narzędzia Business Intelligence – ogromne korzyści dla firmy

BI

Wszystkie firmy zwłaszcza te większe potrzebują do prawidłowego funkcjonowania porządnie prowadzonych analiz. Są one gromadzone i przedstawiane w formie raportów.

Ciężar samodzielnego przetworzenia ogromnej ilości danych okazuje się zbyt przytłaczający. Efekt?

Tworzone raporty często nie mają wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Właśnie tutaj pomocne okazują się narzędzia Business Intelligence. Dowiedz się, jak ogromną rolę odgrywa raportowanie w firmach!

 

Co to jest Business Intelligence?

Business Intelligence to bardzo szerokie pojęcie. Narzędzia BI mają za zadanie przetwarzać dane w informacje, które dostarczają wiedzy potrzebnej do zwiększenia sprzedaży.

W dużym uproszczeniu: im więcej wiemy, tym lepsze i efektywniejsze decyzje możemy podjąć. Oto prawdziwy cel tworzenia firmowych raportów i analiz.

 

Na czym polega inteligentne raportowanie i ile to trwa?

  • Elastyczne raportowanie

kluczowe filary: z jednej strony przygotowywanie danych, a z drugiej – ich skuteczne i efektywne udostępnianie. Narzędzia BI mają na celu stworzenie i zarządzanie prostym w obsłudze repozytorium raportów.

Dzięki nim można różnicować prawa do raportów i danych, udostępniać analizy w systemie, przeglądarce czy nawet na urządzeniach mobilnych. Narzędzia te możemy ustawić na automatyczną dystrybucję ważnych powiadomień.

  • Szybkość generowania raportów

systemy BI zależą od ilości analizowanych danych – mogą to być ułamki sekund, ale przy długich i bardzo rozbudowanych analizach zdarza się, że potrzeba do tego nawet kilkunastu minut.

Aby uniknąć opóźnień w sytuacjach, w których zależy nam na czasie, warto zastosować narzędzia do harmonogramowania i zadbać o automatyczne generowanie raportów.

 

Jakie dane nadają się do analizy?

Dzięki systemom Business Intelligence można poddać wiele obszarów działalności firmy, w tym obszar finansowy, marketingowy, produkcji, obsługi klientów czy danych płacowych. Co bardzo ważne, raporty pozwalają na analizę trendów – oprócz tego, że prezentują trendy historyczne, stwarzają możliwość przewidywania dalszego rozwoju sytuacji firmy. Raporty można zwykle bez żadnego problemu wyeksportować do wygodnego formatu.

 

Jakie korzyści wnoszą narzędzia Business Intelligence?

  • raporty tworzone przez narzędzia BI pozwalają lepiej zrozumieć i zinterpretować poddawane analizie zjawiska (finansów, produkcji, sprzedaży, zakupów, logistyki),

  • dzięki przejrzyście opracowanym danym można szybko podjąć prawidłowe decyzje, a także zweryfikować skuteczność prowadzonych działań i w razie potrzeby zmienić strategię,

  • raportowanie umożliwia optymalizację prowadzonych działań i umacnia kontrolę nad wyznaczonymi celami,

  • zarówno wymiana danych w kręgu pracowników, jak i praca analityków biznesowych przebiega łatwiej i sprawniej,

  • optymalna analiza biznesowa prowadzi do zwiększenia przychodów firmy oraz redukcji zbędnych kosztów wywoływanych decyzjami podejmowanymi w oparciu o nieprawidłowe dane.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Zapraszamy do kontaktu office@itpowers.pl

Wejdź na naszą stronę https://itpowers.pl

 


Show Buttons
Hide Buttons