Home / Blog IT Powers / Mity Outsourcingu

Mity Outsourcingu

Branża IT w ciągu ostatnich lat zyskała wiele mitów.

Usługi dla biznesu rozwijają się coraz prężniej i praktycznie na każdym kroku oferują nowe rozwiązania, które niejednokrotnie polepszają życie przedsiębiorców. Niemniej jednak, wokół tego tematu narosło bardzo wiele mitów, które w sposób złudny pokazują ideę takiej działalności.

  1. Outsourcing nie jest skierowany tylko i wyłącznie do dużych firm, jak to uważa wiele osób. Mówimy tutaj o korzystaniu z usług firmy zewnętrznej, z którą rozliczamy się na podstawie wykonanej pracy. Każdą formę outsourcingu można dopasować do rodzaju oraz wielkości przedsiębiorstwa. W
  2. Kolejny błąd to myślenie, że outsourcingować można jedynie procesy proste. Przykładem jest Outsourcing IT w dziedzinie teleinformatyki a on nie należy do najłatwiejszych. Obsługa informatyczna należy do tych najbardziej złożonych procesów.

Outsroucingowany proces nadal pozostaje pod naszą kontrolą. Nie oznacza to, że zatrudniając firmę zewnętrzną do jakiegoś zadania jesteśmy zdani zupełnie na ich łaskę – nie miałoby to większego sensu. Tutaj największą rolę odgrywają wzajemne relacje, jakie panują między firmami.