fbpx
Home / Blog IT Powers / Efektywność czy bezpieczeństwo? Kilka słów o tym, jak przechowywać dane

Efektywność czy bezpieczeństwo? Kilka słów o tym, jak przechowywać dane

Jak wiadomo, każda firma – niezależnie czy zajmująca się informatyką, logistyką, czy też handlem – posiada specjalistyczne systemy, w których przechowywane są poufne dane. Niektóre z nich to niezwykle istotne dla funkcjonowania przedsiębiorstw informacje, które są chronione za wszelką cenę. Gdyby zostały przechwycone lub usunięte, firma mogłaby ponieść ogromne straty. Jak temu zapobiec? I wreszcie czy te rozwiązania mogą mieć negatywny wpływ na efektywność? Przekonajmy się!

Obsługa informatyczna i zabezpieczenie danych

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradztwa IT, którym specjalizuje się wiele uznanych firm. Podczas konsultacji zostanie zaproponowany szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo przechowywanych baz danych oraz plików. Które z nich są najpopularniejsze? Śpieszymy z odpowiedzią!

Przede wszystkim poleca się zainstalowanie profesjonalnego antywirusa, dzięki któremu komputer będzie chroniony przed złośliwym oprogramowaniem. Niektóre z nich mają także funkcję, pozwalającą na wykrycie prób przechwycenia hasła, włamania do komputera lub wreszcie przejęcia nad nim kontroli przez hackera.

Równie skutecznym narzędziem jest tak zwana chmura. Jest to przestrzeń, w której można przechowywać rozmaite dane, a dodatkowo dostęp do nich jest umożliwiony z praktycznie każdego miejsca na Ziemi – oczywiście tylko dla powołanych osób. Ponadto bezpieczeństwo chmury pomoże wzmocnić hasło oraz metoda dokładnego szyfrowania danych. Dodatkowo kopia danych może zostać zautomatyzowana, sprawiając, że „backup” zostanie regularnie wykonywany o wybranej przez programistę godzinie.

Co jeszcze może pomóc w dodatkowym szyfrowaniu danych? VPN, czyli wirtualna sieć prywatna, pozwalająca na ukrycie aktywności w internecie. Należy jednak mimo wszystko pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia IT w Warszawie albo innych większych miastach. Dlaczego? Ponieważ pracujący w przedsiębiorstwach informatycznych pracownicy odpowiednio dopasują rozwiązania do danych potrzeb tak, by okazały się efektywne zarówno pod względem samego bezpieczeństwa, jak i szybkości funkcjonowania. W innym przypadku nieodpowiednio dobrane oprogramowanie mogłoby doprowadzić do spowolnienia wykonywanej pracy.


Show Buttons
Hide Buttons